Ako to funguje?

Postup predaja

Poznáme cenu Vašej nehnuteľnosti

Každá nehnuteľnosť sa predá za cenu, ktorá je závislá od skutočnej hodnoty na trhu. Naša kancelária NEHNUTEĽNOSTI BB určuje cenu nehnuteľností na základe už zrealizovaných predajov v danej lokalite. Pri určitých typoch nehnuteľností je predajná cena stanovená až po konzultácii so znalcom z odboru stavebníctvo. Ako ďalší nástroj pri určovaní cien nehnuteľností využívame aj tzv. cenové mapy realizovaných predajov či databázy realitných kancelárií čítajúce desaťtisíce uskutočnených realitných transakcií. V neposlednom rade sú to skúsenosti nášho tímu s realitnou praxou od roku 2010. Po zistení stavu vašej nehnuteľnosti a vašich požiadaviek pripravíme návrh predajnej stratégie a odporučíme predajnú cenu.

Vyzdvihneme to najlepšie

Predstavíme záujemcom Vašu nehnuteľnosť v tom najlepšom svetle.

Homestaging

Špecializovaná služba Homestaging pomáha vyzdvihnúť kvality bytu alebo rodinného domu medzi podobnými nehnuteľnosťami. Dizajnér pripraví Váš byt alebo rodinný dom pre nafotenie profesionálnych fotografií či 3D virtuálnych prehliadok. Homestaging tak značne uľahčuje a urýchľuje jeho predaj alebo prenájom. Štylizácia a vizuálna príprava je podstatnou súčasťou snahy získať za predávanú nehnuteľnosť čo najvyššiu možnú cenu. V niektorých prípadoch až o 10% viac. Vďaka tejto službe dosiahneme u záujemcov najlepší prvý dojem, ktorý je pri predaji veľmi dôležitý.

Profesionálne fotografie

V dnešnej dobe internetu, sociálnych sietí a širokej konkurencii ponúkaných nehnuteľností v nich sa záujemcovia často rozhodujú o tej ktorej nehnuteľnosti na základe prvého dojmu z fotografií. Naše skúsenosti v realitnom sektore potvrdzujú, že aj vďaka profesionálnym fotografiám možno z každej nehnuteľnosti vytvoriť atraktívnu ponuku. Profesionálne fotografie kladú dôraz na hru svetla a tieňov, vďaka čomu dokážu vyzdvihnúť prednosti danej nehnuteľnosti a potlačiť jej nedostatku. Práve kvôli takýmto fotografiám vyhľadáme záujemcov vo výrazne kratšej dobe.

Virtuálna 3D prehliadka

Posledné mesiace sa výrazne do popredia dostáva virtuálna 3D prehliadka. Je vynikajúcim nástrojom prezentácie nehnuteľnosti na diaľku. Záujemca si vie nehnuteľnosť pozrieť kdekoľvek a v akomkoľvek čase, t. j. presne vtedy, keď to vyhovuje iba jemu samému. Dokáže sa oboznámiť s každým jej detailom a opätovne sa k nej vrátiť. Napr. cez funkciu pravítko si dokáže nehnuteľnosť aj jednoducho zmerať. Týmto nástrojom minimalizujeme počet zbytočných obhliadok, čo ušetríte čas a urýchli proces predaja Vášho bytu, domu či pozemku. Záujemcovia si Vašu nehnuteľnosť prídu na obhliadku v podstate už iba kúpiť.

Vizualizácia 2D a 3D

Vizualizácia napomáha utvoriť záujemcovia o nehnuteľnosť jej presnú predstavu o celkovej dispozícii. Pomáha mu získať predstavu o priestore, rozmiestnenie stavebných prvok, orientáciu miestností podľa svetových strán a pomeroch jednotlivých častí k celku. Toto všetko uľahčí záujemcovi jeho uvažovanie o možnostiach stavebných úprav alebo umiestnenie nábytku, kuchynskej linky a ďalšieho vybavenia.

Právny servis

Naša realitná kancelária spolupracuje iba s renomovanými advokátmi so zameraním na realitné právo, vďaka čomu vieme našim klientom poskytnúť 100% právnu ochranu pri riešení realitného obchodu. A teda zmluvná dokumentácia, právny servis a právne poradenstvo s našimi advokátmi, ako aj poplatky u notára a poplatky na katastri, toto všetko je samozrejmosťou pri predaji alebo prenájme Vašej nehnuteľnosti. A teda:

  • zabezpečujeme prípravu kompletnej právnej dokumentácie, ktorú vypracováva poistený advokát,
  • zabezpečujeme notársku, advokátsku alebo bankovú úschovu,
  • zabezpečujeme vypracovania znaleckého posudku,
  • zabezpečujeme overenie všetkých podpisov na požadovaných dokumentoch,
  • zabezpečujeme prípravu návrhov na vklad na Katastrálny úrad,
  • zabezpečujeme odovzdanie nehnuteľností, vrátane vyhotovenia preberacieho protokolu.

Hypotekárne poradenstvo

NEHNUTEĽNOSTI BB Vám ponúka bezplatnú službu nášho finančného poradcu, ktorý Vám pomôže napr. pri vybavení hypotekárneho úveru alebo poistenia kupovanej nehnuteľnosti. Táto služba Vám ušetrí nielen veľa času, ale aj peňazí. Naším partnerom vo svete financií je spoločnosť Broker service group a Fincentrum. Tieto spoločnosti patria medzi trojicu najvýznamnejších finančno-sprostredkovateľských spoločností na Slovensku. Svoju sprostredkovateľskú činnosť orientujú na kvalitu a záujmy klienta. Náš finančný špecialista vykonáva svoju činnosť na základe licencie udelenej Národnou bankou Slovenska. Naši klienti najčastejšie využívajú túto službu pri vybavovaní hypotekárneho úveru pri kúpe nehnuteľnosti. Vybavenie úveru je dlhý a náročný proces a úlohou nášho finančného poradcu je zabezpečiť všetky potrebné činnosti, ktoré s týmto procesom súvisia.

A vždy niečo navyše

Predaj nehnuteľnosti je alchýmia. Vždy je potrebné vytvoriť ten správny marketingový mix a k tomu ešte niečo navyše. Ozvite sa nám, radi sa s Vami stretneme pri dobrej káve a prerokujeme, čo všetko je najlepšie urobiť pre predaj vašej nehnuteľnosti za čo najvyššiu cenu.