Predaj chalupy v lokalite Špania Dolina za 59.000,- eur

59 000 € eur

Popis nehnuteľnosti

Spoločnosť NEHNUTELNOSTI BB ponúka exkluzívne na predaj malebnú chalúpku s nádychom histórie 19 storočia v intraviláne obce Špania Dolina. Táto obec je pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry a tvorí jedinečný súbor baníckych domov postavených z dreva a kameňa.

Špania Dolina bola v minulosti v Európe známa najmä ťažbou medenej rudy. Popri murovaných objektoch, súvisiacich s činnosťou banskej správy, tvoria podstatnú časť zástavby prízemné a poschodové banícke ľudové domy, budované zväčša zo zrubových konštrukcií na kamennej podmurovke. Kamenné i drevené steny omazali hlinou a obielili vápnom. Sedlové strechy s doštenými štítmi pokrývali pôvodne šindľom.

Chalúpka sa nachádza v tichej ulici len 5 min. chôdze od centrálnej časti obce. Má dve nadzemné podlažia a čiastočné podkrovie. Je napojená na elektriku, vodu a kanalizáciu. Prístup k chalúpke je zabezpečený z obecného pozemku cez dvor, ktorý je spoločný so susedom. Jedna stena chalúpky je spojená so susedným rodinným domom. Z prednej časti chalúpky je samostatne stojaca bývalá maštaľ. Na prízemí chalúpky sa nachádza jedna priestranná miestnosť, chodba, komora a provizórna kúpeľňa s toaletou. Vstup na prvé poschodie je samostatný z bočných vonkajších schodov. Nachádzajú sa tu dve obytné miestnosti, komora s ustúpeným podlažím a chodba.

Chalúpka sa nachádza v pôvodnom stave. Je vhodná a ideálna na kúpu pre klienta, ktorý by ju zrekonštruoval v duchu histórie tohto výnimočného miesta pamiatkovej rezervácie. Môže sa využívať na prechodné aj trvalé bývanie.

Chalúpka sa predáva aj so zariadením. Cena predaja je 69.000,- eur. Na LV je chalúpka zapísaná ako rodinný dom, čo znamená, že hypotéku je možné čerpať bez akýchkoľvek problémov.

Zastavaná plocha chalupy: 75 m2

Úžitková plocha chalupy: 150 m2

Plocha pozemku: 204 m2

Vybavenie hypotéky, znalecký posudok, poplatky u notára, poplatky na katastri, zmluvná dokumentácia, právny servis a právne poradenstvo s našimi advokátmi je v cene nehnuteľnosti.

AJ VAŠA NEHNUTEĽNOSŤ SA DÁ INTELIGENTNE PREDAŤ ALEBO PRENAJAŤ.

Lokalita

Zdieľať

Zdieľaj